P10 Panel Kontrol Kartları ve Bağlantı Şeması

Reklamcılık amacıyla çok sık kullanılmaya başlanılan P10 Led panel modelleri her açıdan kullanıma uygundur. Sahip olduğu çeşitli özellikleriyle son derece düşük maliyetli bir işleyişe sahip olması da tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesidir. Bununla birlikte kullanım kolaylığı da vardır. P10 LED panel kontrol kartı modele göre oluşmaktadır. Kart bağlantıları tek ve çift renge göre olmaktadır. HUB12 portlarının satır sayısına göre Led tabela oluşturulması mümkün olmakla birlikte çift renkli bağlantılarda HUB08 kullanımı mecburidir.

HD serisi olan P10 LED panel kontrol kartı işlemlerinde ise p10 işaretlenmelidir. Kullanılması istenen panelin tek olması durumunda yükseklik 16 ve genişlik 32 ayarlanmalıdır. Temel ayarlama bölümünden yapılan bu işlemlerin sonrasında onaylanması da gereklidir. Ancak iki adet panel kullanımı istenmesinde ise genişliğin 32 yapılması yeterlidir. Üst üste olmak kaydıyla iki panel için ise genişlik 32 ve yükseklik 32 yapılmaktadır. Kullanımı sırasında bütün işlemlerin bilgisayar üzerinden yapılmasından dolayı teknik arıza olması da çok düşük ihtimaldir. Buna rağmen yine de P10 LED panel kullanımı konusunda teknik detayların bilinmesi avantaj sağlamaktadır. Hava koşullarından da etkilenmemesi her mevsim kullanılmasını da beraberinde getirmektedir. 100.000 saat ve üzerinde çalışma ömrüne sahip olan panellerin elektrik maliyeti de oldukça kısıtlıdır.

Görüntü kalitesinin istendiği şekilde ayarlanabilmesi içinde parlaklık ayarı yapılabilmektedir. Kullanımı çok kolay olduğu gibi aynı zamanda istenildiği zamanda yazıların değişimi de mümkündür. P10 LED panel kontrol kartı TF serileri içinde Powerled programının kullanılması gerekli olabilmektedir. P10 panellerinde bu durumda bağlantıların yapılması halinde tek ve çift renk dışında RGB Led Panel bağlantı seçeneği de oluşmaktadır. Bu durumda harici HUB bağlanması da zorunlu olmaktadır. HUB girişleri kontrol kartlarının üzerinde olmamasından dolayı da HUB08 girişlerinin dönüştürücü ile HUB75 yapılması sağlanır.

P10 panellerinde 2 adet konnektör (data) giriş çıkış bölümü ve 1 adet panel elektrik güç girişi bulunmaktadır.

P10 Paneller ile kullandığımız kartın özelliğine göre istediğimiz ebatlarda led tabela ya da ekranlar hazırlayabiliriz.

P10 panellerin bağlantısı yapılırken dizme işlemi OK yönünde yapılır.

Powerled Programı ile TF serisi Kontrol kartları kullanımı:
P10 panel bağlantıları tek renk, çift renk veya RGB olmasına göre değişik şekillerde bağlanır.

Tek Renk Bağlantılarda:
P10 Panel bağlantılarında tek renkte eğer birden fazla satır yapılmak istenirse, kullanılan kartın HUB12 portlarının sayısı kadar satır yapabiliriz. Kartta 4 adet HUB12 portu mevcut ise 4 satırlık bir ekran ya da led tabela oluşturabiliriz. Örnek olarak TF-MU kartı ile panelleri çalıştırmak istersek en üstdeki paneli HUB12-1’e onun bir altındaki paneli ise HUB12-2’ye bağlamamız gerekmektedir. Yani sıralaması en üstten en alta doğru olmalıdır.

Genel Bağlantı Şeması

share post:

Comments

 1. Today, I went to the beach front with my kids. I found
  a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said
  “You can hear the ocean if you put this to your ear.”
  She put the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!

  Feel free to surf to my homepage Royal CBD

  1. okey my frend no problem 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimi
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları